Rakvere Targa Maja Kompetentsikeskus

Smart House/Intelligent Building Competence Center

Juhan Parts tutvus intelligentse koduga 03. jaan

-  
Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts tutvus eile OÜ Yoga poolt välja töötatud nn targa maja lahendusega, millega ettevõte peagi ka välisturgudele laieneb.
Minister sai ülevaate sellest, kuidas on võimalik moodsa lahenduse abil nii elu- kui kontoriruumides elektri- ja küttearvetelt kokku hoida ning erinevaid hoone funktsioone (valgustus, küte, sauna sisselülitamine, turvalahendused jne) juhtida näiteks televiisori, mobiiltelefoni või arvuti abil.

Samuti on targa maja lahenduse abil võimalik jälgida seda, palju üks või teine seade hoones energiat tarbib ning teatud mahu täitumise korral lasta saata endale selle kohta meeldetuletus näiteks SMSi näol.

Samas pidavat targa maja lahenduse abil võimalik oma elektri- ja küttekulusid ca kolmandiku võrra vähendada.

Parts tõdes, et tegu huvitava lahendusega, mis teeb inimeste elu lihtsamaks ning aitab oma kuludel paremini silma peal hoida.

Ta lisas, et kui näiteks kodust lahkudes on inimese jaoks kütte füüsiline reguleerimine tihtipeale tülikas ettevõtmine, muudab intelligentse süsteemi kasutamine selle mobiiltelefoni või arvuti abil äärmiselt mugavaks.

Ka leidis minister, et lahenduse välja töötanud OÜ Yoga peaks oma tootega agressiivselt välisturgudele laienema.

OÜ Yoga juhatuse liige Priit Vimberg nentis, et ettevõttel käibki hetkel aktiivne müügitöö välisturgudel ning lähiajal loodetakse oma lahendust müüma hakata Araabias.

Ta lisas, et järgmisel aastal on Yogal koostöös Elioniga kavas oma intelligentse maja lahendust pakkuma hakata ka kohalikele klientidele.

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Kommenteeri: